Jarní detox: Očista těla i duše

15. dubna 2013 v 1:12 | *Vanessa |  Articles (healthy lifestyle)
Připravila jsem si pro vás článek do zdravého životního stylu na "Jarní detoxikaci, či očistu těla i duše". Tento článek jsem vám myslím slibovala v jednom článku "My diary" ale ještě na to nebyl vhodný okamžik, jelikož jaro přišlo snad až teď :D Snad se vám bude líbit a pomůže vám..udělala jsem si s tím hodně práce, ale dělám to pro vás, pro vaše zdravé tělo i duši ☀
JARO..jen když to slyším, udělá se mi úsměv na tváři. Po dlouhé a chmurné zimě konečně přišlo, je to můj oblíbený čas roku :) Je to doba, kdy budeme s radostí otevírat naše okna, nechávat si do našich pokojů propouštět záři sluníčka a budeme příjímat čerstvý vzduch do našich domovů. Je to doba, kdy vyskočíme z postele o hodinku dříve a budeme se těšit na celý krásný a teplý den :) Také je to doba, kdy začínáme uklízet naše domovy, a totéž bychom měli udělat pro naše tělo :)


Jarní vzduch už je cítit všude kolem nás a příroda se nesměle probouzí k životu, stejně tak s rytmem přírody souzní i náš organismus. Po dlouhé zimě se můžeme cítit unaveni, jsme oslabeni a mnohdy pociťujeme nepříjemné pocity v našem těle i duchu. To je sklon k tomu, když má člověk špatné nálady, či dokonce nechuť k životu. A právě takové pocity jsou znamením toho, že naše tělo potřebuje jarní detoxikaci.


Jarní detox či jarní očista může být skvělým způsobem, jak vyčistit naše tělo i mysl a budeme se cítit stejně dobře jak uvnitř, tak navenek :) Existuje mnoho příkladů pro očistu těla: zvýšení energie, lepší trávení, zlepšení funkce imunitního systému, lepší spánek, lepší soustředění, zdravější pleť, zdravé hmotnosti a mnoho, mnoho dalšího :))

Jarní očista nemusí být těžká. Připojte se ke mně, a k mé každoroční jarní očistě (Já detoxixaci nejraději provádím v měsíci dubnu). Chci se s vámi podělit o 15 jednoduchých tipů na jarní očistu, takže i vy můžete vyčistit své tělo bez přísných režimů nebo drsného omezení :)


1.) Blahodárné čištění vody: Je snad tou nejdůležitější položkou vůbec! Naše tělo potřebuje nejméně 8 až 10 sklenic vody denně (nebo více! - 2l) Pomohou nám vypláchnout toxiny a škodlivé látky. Navíc čistá voda je velice dobrá pro naši pleť a zabraňuje předčasnému stárnutí.
---
2.) Udělejte si čerstvý zeleninový salát: Skvělý kulinářský zážitek a navíc velice chutná strava v podobě oběda, večeře nebo i menší svačiny. Nemusím určitě zmiňovat, že zelenina je velice vhodná pro naše tělo. Je důležitým zdrojem energie, vitamínů a dalších prospěšných látek.
---
3.) Cvičení pro vaši mysl a tělo: Jděte ven a cvičte! Cvičení zlepšuje krevní oběh, energetické hladiny, kvalitu spánku a podporuje detoxikaci přes kůži i plíce. Cvičení na čerstvém vzduchu přináší čistý čerstvý kyslík do krve a revitalizuje vaše tělo, mysl a duši. Po cvičení se budete cítit jako znovuzrození :)
---
4.) Snažte se pít více čaje místo kávy: S tímto jsem se už dost naučila. Byla jsem dost závislá na kávě ale teď si raději udělám nějaký, kvalitní dobrý čaj nebo si třeba koupím ledový chutný čaj :) Já piju dva šálky teplého čaje denně a v jarních měsících mám nejraději například zelený čaj s mangem nebo limetkový čaj s goji. Zelený čaj je plný antioxidantů a protinádorové sloučeniny. Čaje zklidňujou mysl a dodávají povzbuzující náladu :)
---
5.) Snižte konzumaci masa a mléčných výrobků: Eliminujte nebo snížte maso a mléčné výrobky. Maso a mléčná nadměrná konzumace jsou zodpovědná za řadu zdravotních podmínek, které ovlivňují vysokou hladinu cholesterolu, vysoký krevní tlak a obezitu. Maso zatěžuje vaše ledviny a střeva a vyžaduje hodně energie na trávení. Mléčné výrobky podporují tvorbu hlenu. Dopřejte svému tělu odpočinek a eliminujte nebo snižte přísun těchto potravin.
---
6.) Zdravé a chutné potraviny: Vyberte si zdravé občerstvení a často si jej vychutnávejte. Jezte pravidelně během celého dne, to napomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi a udržet si energii po celý den. Mezi mé zdravé oblíbené pochoutky patří určitě "Baba Ganoush", "Hummus", Fettucine, fresh salátky, rizoto, sýry se zeleninou atd.
---
7.) Jezte duhu: Jezte tolik různých druhů i barev ovoce a zeleniny, jak to bude možné. Tím zajistíte vašemu tělu stálý rozmanitý výběr vitamínů a minerálních látek. Dále ovoce i zelenina odporuje různým chorobám a nemocím.
---
8.) Sprchujte se střídavou vodou: Každé ráno vstaňte o půl hodinky dříve a osprchujte se střídavou sprchou. Většina lidí volí sprchování ve vodě, která je příliš horká. Vyberte si teplotu, která je spíše teplá než horká, tak snížíte dehydrataci. Pro vaše tělo je dobré střídat teplou vodu se studenou. Po dobu jedné minuty se sprchujte teplou vodou a poté studenou (ale snesitelnou) vodou po dobu 20 sekund. Opakujte tento postup dvakrát nebo třikrát na podporu zdravého krevního a lymfatického oběhu a podporující detoxikaci.
---
9.) Meditujte a správně dýchejte: Tento bod bychom měli dodržovat po celý rok a nejen pro jarní detoxikaci ale je to jeden z hlavních postupů, jak správně vést jarní očistu. Meditace uvolňuje naši mysl, dodává povzbudivé myšlenky do naší mysli a pomáhá nám zdolávat těžké překážky. Dává nám cestu do vnitřního já, je to útěk do jiného světa. Správné dýchání u meditace je hlavním důvodem, jak správně relaxovat. Nejprve se musíte správně naučit dýchat, až poté rozpoznáte správné meditování. Jak jsem už jednou slibovala, nebojte se..napíšu vám článek o správné meditaci :)
---
10.) Vyrazte konečně do přírody: Příroda se probouzí, venku je teplo a tak je správný čas vytáhnout paty z domu a provětrat se na čerstvém vzduchu. Příroda je pro nás velice důležitá, dodává nám energii, protože čerpáme z ní jen to nejlepší. Uklidňuje nás a řídí naše pocity a nálady. Proto vyhledejte pěkné místo přírody, ve kterém se budete cítit dobře.
---
11.) Navštivte lékaře či odborníka: Tento bod jsem už splnila ale bohužel jsem tam omdlela, páč mi brali krev, aby zjistili, jestli mám vše v pořádku. Pokud jste tak dlouho neučinili, na jaře vám radím, aby jste do toho šli také, protože nic není důležitějšího než naše zdraví. Navíc, jste svůj člověk a máte právo vědět, zda jste v pořádku. Já mám všechno ve skvělém stavu, takže mám o jednu starost míň. Navíc, výsledky z vaší krve mohou ukázat, co vám chybí a dozvíte se, co vám naopak nedělá pro vaše tělo dobře. Skvělou volbou je také navštívit odborníka na výživu (kterého bych také chtěla studovat). S ním např. začnete vidět, jak vaše tělo funguje bez přísad jako jsou pesticidy, hormony, cukry a další ošklivé věci, které se přidávají do většiny potravin, které jíme. Poradí vám, co je pro vaše tělo žádoucí a co naopak ne.
---
12.) Zajděte si na wellness: Do detoxikace se zařazují i různé relaxační techniky jako jsou různé aromaterapie, masáže, sauny, parní lázně či bazény. Návštěva sauny posiluje obranyschopnost organismu, napomáhají psychickému uvolnění a mají dokonce pozitivní vliv na kvalitu spánku. Pobyt v sauně je navíc i skvělou a osvědčenou formou relaxace, a to jak fyzické, tak psychické, což je v případě očisty těla rovněž velmi důležité. Masáž dále podporuje detoxikaci, zvyšuje imunitu a pomáhá také proti chronické únavě, která je na jaře docela běžná. Wellness vám pomůže od denních starostí, zbaví špatné nálady a vy se budete cítit skvěle, jak na těle, tak i na duši.
---
13.) Nechte o sebe pečovat: Dopřejte si jednou týdně vanu plnou vody a ponořte se do očistné koupele, která vás uvolní, očistí i pročistí. Do koupele přidejte vonné oleje, které vám pomohou rychleji usnout a zajistí kvalitní spánek. Pro své tělo a pleť používejte zásadně přírodní bylinné přípravky, aby se vaše pleť pročistila od škodlivin a zbytečně jej nezatěžovala. Můžete si udělat některé domácí masky sami. Prožijete takhle i super zábavu se svou kamarádkou. Jestli nevíte, co sami udělat s vaší zašedlou pletí od zimních dnů, tak doporučuji zajít si na kosmetiku, kde bude o vás postaráno a vy odejdete s klidnou, zdravou a krásnou pokožkou. Doma si pak udělejte pro své tělo peeling, která se zbavuje odumřelé kůže a navrací pokožce krásnou barvu.
---
14.) Mějte zdravý spánek: Ideální je chodit spát kolem 22. hodiny, protože spánek po půlnoci je nejvydatnější a organizmus se lépe regeneruje. Jenže málokdo toto praktikuje, především já chodím dost pozdě spát. Buď se učím na zkoušky nebo přes víkend přidávám na blogy. Bohužel toto není dobré a já se musím s tímto polepšit. Myslím, že před maturitou to jistě nebude a já budu mít klid až po výsledcích.

Další formou zdravého spánku jsou určitě polohy místa vaší postele, tzn. musíte je mít správně postavené, aby jste vedli správný a zdravý spánek. To je také příčina toho, že nemůžete usnout. Jestliže znáte Feng shui, zařiďte si váš pokoj, především správnou polohou místa vaší postele podle této praktiky, která vznáší do našich pokojů tu správnou energii a promění ji v harmonické a příjemné prostředí, ve kterém se budete cítit skvěle a ve své kůži.
---
15.) Pijte množství ovocných šťáv a Smoothie drinků: Možná se budu opakovat, ale tento tip je nejen určen pro zdraví ale i pro náš chuťový požitek. Kdo by nemiloval Fresh fruit coctails, či Smoothie drinks? Ovocné koktejly, drinky a šťávy dodávají vitamíny, energii a také příjemně zasytí, takže jsou skvělou náhradou za jídlo. V jarní detoxikaci se doporučuje jíst více v tekutinovém stavu, tak do toho :)
***
Dělat jarní očistu nemusí být obtížné. Na jarní detoxikaci se těším každý rok :) Připomíná mi to, jak dobře se cítím, když vyrazím do přírody nadýchat se čerstvého vzduchu, načerpat energii ze sluníčka, zajít si do wellness či připravit zdravé, chutné jídlo pro sebe i svou rodinu. Jestli budete praktikovat jarní očistu, určitě vám pomůže svěžit svou mysl, tělo i ducha a budete se cítit šťastní, zdraví a spokojení :)
Vanessa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 camilla-parker camilla-parker | 15. dubna 2013 v 19:27 | Reagovat

Taky chci začít s jarní detoxikací a pár kilo schodit :)

2 Lada Lada | 15. dubna 2013 v 21:02 | Reagovat

Zajímavý článek :)

3 Annie, Annie, | Web | 16. dubna 2013 v 15:58 | Reagovat

úžasný článek,musím říct,že jsi mě hodně inspirovala a asi taky s detoxikací začnu :)

4 Machiina Machiina | Web | 17. dubna 2013 v 20:41 | Reagovat

Já bych chtěla trošku na léto))
Když ono je to občas taková otrava :D

5 Dominika Dominika | E-mail | Web | 18. dubna 2013 v 21:10 | Reagovat

Vyzerá to všetko skvelo... a mám obrovskú radosť z toho, že je tu už pomaly leto... teším sa z toho krásneho teplého slnečného počasia :)

6 Toxique Toxique | Web | 19. dubna 2013 v 11:10 | Reagovat

Taky se snažím žít trochu zdravě a hýbat se, zeleninu mám třeba moc ráda ale jsem závislá na čokoládě a to mě moji snahu trošku kazí:D Každopádě skvělý článek:))

7 Gabriele Gabriele | Web | 20. dubna 2013 v 15:39 | Reagovat

Ja som už s detoxom začala a je to super. Každý deň fitko, zdrava strava a v lete vypadať top :)
Btw: krásny blog, naozaj

8 Henry.Wilde Henry.Wilde | E-mail | Web | 21. dubna 2013 v 0:48 | Reagovat

Většinu těchto zásad dodržuji , jelikož se poté cítím opravdu dobřě , není mi težko  a hlavně mám i dost energie a usměv na tváři , mám  však problém se spánkem , chodím spát velice pozdě a někdy dokonce vůbec .
Každopádně je to pěkný článěk a mohu všem jen doporučit

9 Ems Ems | Web | 21. dubna 2013 v 10:59 | Reagovat

Parádní článek! Já jsem teďka od svičení trochu upustila, místo toho si jdu tak 2x týdně zaběhat, ale řekla jsem si že budu aji běhat aji denně cvičit! Taky si začnu dělat kokterjly a tak a celkově si chci dát třeba 20 dnů bez mastného a sladkého jídla. Chodím spat tak o půl 11, ale snažím se chodit i dřív. Dopřírody chodím poměrně často, jen co teda asi z tohodle nedodržím bude to welness, protože na to prostě nemám čas. A pak možná taky ta návštěva odborníka, nesnáším chození k doktorovi, a sama od sebe bych tam určitě nešla, jen když musím! Jen možná toho výživového poradce :)

10 Agáta Agáta | 17. ledna 2015 v 18:49 | Reagovat
11 inference inference | Web | 21. června 2015 v 3:32 | Reagovat

nebankovní půjčky do 5000 :D

12 AntonBeaug AntonBeaug | E-mail | Web | 14. ledna 2017 v 18:13 | Reagovat

Buy Tamoxifen Citrate Uk Cialis Generika Empfehlen  <a href=http://erxbill.com>viagra</a> Levitra Generico 10 Mg Cialis Price Europe 345 Kamagra Mastercard Buying Tadalafil Without A Prescription  <a href=http://aspills.com>Cheap Cialis</a> Priligy 60 Mg Comprimes Cialis 5 Effetti Collaterali Nebenwirkungen Cialis 5mg Purchase Amoxicilina Cod Accepted Ups  <a href=http://bestedmedrxshop.com>viagra</a> Propecia Experience Hair Loss Treatment Doxycycline For Sale Over The Counter 100mm Viagra To Purchase Prevacid Discount Prices Avis Propecia Kamagra 100 Mg Besancon  <a href=http://bx1g.com>buy viagra online</a> Generic Viagra Canada Rx Cheapest Accutane 40 Mg 3 Grams Of Amoxicillin Anwendung Levitra Levitra Viagra Equivalent Dose  <a href=http://qedmeds.com>viagra</a> Cialis Sovradosaggio Priligy Administracion need isotretinoin isotret best website overseas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama