Listopad 2015

Barvy, které vám nejvíce sluší

24. listopadu 2015 v 23:12 | *Vanilla |  Make-up
Oči nalíčené správnou barvou poznáte tak, že vám rozzáří obličej.

"Světlo, které se odráží od barvy oblečení, se přenáší i na obličej a zvýrazňuje nebo naopak zjemňuje vrásky, váčky pod očima či rýhy kolem nosu," popisuje vizážistka Jaroslava Trpková, autorka knihy Ženy, barvy a šperky. Možná už jste si všimla, že kdykoliv si oblečete určitou barvu, vždycky vám ten den někdo poví, jak vám to sluší. Díky "své" barvě působíte mladší, protože vám zjemňuje obličejové rysy.Odstín, který vám lichotí, najdete i v make-upu, oči nalíčené správnou barvou vám totiž rozzáří celý obličej. "Neplatí, že ženám s modrýma očima sluší jen modré stíny a zelenoočky mají automaticky sáhnout po zelených," radí vizážistka. Líčení totiž potřebujete sjednotit i s tónem pokožky a vlasů.
Jestliže jste majitelkou velmi světlé až průsvitně bledé pleti v odstínu slonové kosti a opalujete se dočervena (jarní teplý typ), volte oční stíny v jemných pastelových tónech modré, tyrkysové, šedozelené a zlatohnědé. "Vyhýbejte se černým linkám, mnohem víc vám budou slušet šedé a hnědé," doporučuje Jaroslava Trpková.

Světlé pleti s lehce namodralým tónem, která se na slunci zbarví dooříškova (studený letní typ), sluší světlé béžové tóny s narůžovělým odstínem. Lahodí jí chladné kouřové stíny nebo také hnědé, které hrají došeda a místy dočervena, případně fosforově žluté. Oční linky volte raději světle či tmavě šedé, chladně modré, zelené a tyrkysové.

Pokud jste podzimní teplý typ, takže se pyšníte pokožkou v teplém tónu šampaňského nebo sytě zlatobéžovou, opalujete se dočervena, ale pak ztmavnete, vybírejte si oční stíny jantarové, cihlové, rezavé, oříškové, tyrkysové, petrolejové a khaki. K nim volte tmavě hnědou nebo černou řasenku a linky v barvě stínů," nabádá vizážistka.

Jestliže vlastníte líce jako Sněhurka nebo jste naopak olivová jižanka (obojí je studený zimní typ - to jsem já), kombinujte jasné kontrastní barvy a bílošedé stříbřité stíny s šedými tóny a odstíny uhlí. Řasy a obočí můžete líčit černě a slušet vám budou i černé linky. "Co se týče denního líčení, méně bývá často více," dodává vizážistka.

#PRAYFORPARIS

16. listopadu 2015 v 12:02 | *Vanilla |  My diary

Random of October

12. listopadu 2015 v 14:25 | *Vanilla |  Personal Photos
Přeji vám pěkný podzimní den :) Přišla jsem opožděně s fotečkami (opět s instagramovými) z měsíce října, které jsem nafotila. To ještě bylo opravdu krásné počasí, barevné stromy plného listí, dokonalé podzimní procházky se sluníčkem a teď už venku sotva nějaký list na stromě vidíme :D Všechno opadalo a také mé oblíbené barevné koberce z listí na paní zemi nejsou, takže se opravdu všechno připravuje na zimu. Přeci jenom už je skoro půlka listopadu a zanedlouho tu jsou Vánoce! Je šílené, jak to strašně utíká ..bojím se, že všechno, co si chci splnit nějak nestihnu :( Na budoucnost ale nechci moc myslet, jenom mě to stresuje, a to se týče i Vás! Užívejme si přítomnost, zdraví a lásku kolem nás :)

Podzim nemůže být bez mých oblíbených teplých čajíčků strávených v teplé dečce a čtením různých oblíbených časopisů nebo knih, poslouchání melodické, klidné hudby nebo koukání na skvělé filmy :) Sem tam si s miláčkem zajdeme do nějaké té útulné kavárničky a doma si uděláme nějaké to skvělé jídlo. Ikdyž není léto na zeleninové salátky, já je miluji nejvíc ze všech jídel a tak si ho dělám na různé způsoby i v podzimním období. K tomu pro mě samozřejmě, jako správné gurmánce, nesmí chybět vynikající bílé víno, ikdyž můj přítel víno nesnáší :D To mě trošku mrzí, protože si nemůžeme vychutnat romantické večery při svíčkách s nějakým delikátním vínem, jak je to zvykem :(

***
SNAD SE VÁM MÉ FOTEČKY LÍBÍ, MĚJTE SE KRÁSNĚ A NEZAPOMEŇTE SE RADOVAT I Z MALIČKOSTÍ :)

My Little Wonderland

3. listopadu 2015 v 17:44 | *Vanilla |  Personal Photos

Přeji vám pěkný večer :o) Dlouho jsem se neozvala s nějakým tím osobním článkem, je to skoro měsíc ale měla jsem v poslední době spíše náladu na jiné typy článků. Minule jsem přidávala stále jenom články osobní ale chtělo to změnu přidat příspěvky i co se týče jiných záležitostí. Tento blog není jenom čiště o mě, to už snad víte a připravuji pro vás další články do módní rubriky :) Nyní tady mám článek po dlouhé době s upravenými instagram fotkami, které máte tolik rádi a jedná se o takový "Můj malý Wonderland". Podívejte se sami, jde o čistou eleganci a provence styl, který tak miluji! Jde přesněji o detaily z některých mých dekorací v pokoji a potom také nějaký ten mix do podzimních dnů :) Prostě vše, bez čeho se nenechám v těchto dnech obejít. 💋***