14.2. - Valentines Day ♥

15. února 2016 v 13:36 | *Vanilla |  My diary
Přeji příjemné pondělní odpoledne a krásný start do nového týdne :) Avšak nejspíše každý z nás pondělí nemá moc v lásce, ještě, když je venku tak pochmurně :( Nikomu by se nechtělo ani vylézt z postele..No, mě se to dnes netýká :D Mám volno ale víkend jsem měla pracovní, tak si to musím nějak vynahradit.
Včera jsme měli opravdu krásně, viďte? A byl den Svatého Valentýna, což nemusím snad ani podotýkat :) Minulý rok jsem vám také psala honosný článek --> PŘIPOMEŇTE SI ZDE! Snad jste nezapomněli na svou lásku, nebo aspoň vaše nejbližší, protože Valentýnek nemusí být nutně jen pro zamilované páry. Můžete udělat radost maličkostí třeba kamarádce, sestře nebo mamince :) A naopak oni, by měly udělat to samé :) Znám hodně lidí, i z vás, kteří tento svátek neuznávají..ale stále nevím proč? Je přeci krásné, udělat si z "normálního, obyčejného" dne, něco neobyčejného :) A pokud se říká, že je to komerční svátek, potom by jsme to museli říkat o všech svátcích, protože "dnešní svět" je vlastně vystavený jenom o penězích, alespoň to vidíte úplně všude! V reklamách, na billboardech, v rádiu, či v televizi nebo každodenní výlohy v obchodech! Ikdyž není žádný svátek, výlohy jsou dessignovány do jara, zimy nebo léta..a to naprosto všude! Jenom aby oko nechali spozornit a člověk do toho výkladu nakouknul a vzápětí vešel do obchodu a vytáhl nějaké ty penízky ze své peněženky, protože ten "nový šátek byl táák krásný", anebo "ty jarní šaty na figuríně vypadaly tak úžasně". Trochu jsem se přenesla zase těmi mými filozofickými řečmi někde jinde..ale chtěla bych to tak vysvětlit a dalo by se o tom polemizovat tak dlouho..


Co tak například Velikonoce, Vánoce, Mikuláš, První Máj, Den matek či komunistický svátek MDŽ? Stále něco je a stále něco bude..ale určitě to nevidím jenom o dárcích, darech nebo penězích! Radost se dá udělat i slovy a hlavně činy! Nebo se budu opakovat ale stále je tady ta bezhonorářová varianta..vyrobit nějaký speciální dáreček :) Myslím, že to potěší člověka nejvíc, protože do toho musel danný jedinec dát své srdce, nápady a hlavně ČAS, který je cenný víc, než si myslíte! Takže pryč s výmluvami..hodně lidí se vymlouvá, aby nemuseli nic kupovat, protože dnešní kytice a bonboniéry nejsou levná záležitost ale zase si myslím, že když člověka milujeme, tak je to tak malá částka peněz za ten den, že se to ztratí..a vůbec! Psala jsem, že nejde o peníze ale každou ženu potěší kytička (ikdyby jen jedna), prostě z lásky! Kytičky přeci nekupujeme každý den..a jestli máte vyvoleného, který vám koupí kytičku i mimo nějaký svátek, tak to můžete být opravdu šťastná!! To potom na Svatého Valentýnka postačí být spolu a udělat si nějaký SVŮJ DEN :) Stačí si zajít třeba na večeři, na procházku a oddat se sami sobě :* Jestli ale kytičky "jen tak" nedostáváte a to potom ani na Valentýna NE, musíte se zamyslet, jestli ten "váš princ" vedle vás stojí opravdu za ten čas, co jste spolu! Protože muž, který nešáhne pro pár korun do peněženky, aby udělal své ženě radost, potom ji asi nemiluje tolik, jak by měl!


To je ale na každého z vás! :) Každý má jiné názory a jiný pohled na stránku věci, na svět obecně..vemte si z toho, co budete chtít :) Toto je úplně spontánní článek, který jsem neměla v plánu! Nejspíše jsem měla opět náladu vám napsat něco ze sebe, ze srdce..aby jste mě také mohli trošku poznat, jaká jsem, protože jsem si všimla, že jsem nějak přestala do tohoto blogu dávat srdce a své JÁ ale to se změní :) Těšte se na další články :* Budu ráda za nějakou opětovnou vazbu, zda vás zajímají i tyto typy "psacích" článků :* Na viděnou, na slyšenou..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 glamour-vanessa glamour-vanessa | Web | 16. února 2016 v 17:00 | Reagovat

Přesně tyto tvé články zbožňuji, kde zanecháváš kus sebe. Takže více takových filozofických článků!
S tímto valentýnským článkem se naprosto ztotožňuji. Napsala jsi to přesně tak, jak to vidím i já. .... No jo, to jsme asi my Češi, kdy jen uznáváme ty své komančské svátky. A kecy typu, co se týká Valentýna, že je to americký či komerční svátek,  přesně jak si napsala to jsou jen výmluvy. Protože v komerci se už zvrhlo vše,...  A proč si neudělat z "normalního, obyčejného" dne něco neobyčejného? No, my zamilování to asi vidíme jinak..... <3 :-* Pusů. :-*

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 16. února 2016 v 22:10 | Reagovat

S článkem souhlasím, i když Valentýna neslavím. Kdybych měla přítele tak by to bylo jinak, je to krásný svátek:)

3 Christiene Christiene | Web | 17. února 2016 v 20:10 | Reagovat

Nádherný článek, a úplně jsme v tomto názoru stejné, protože to taky nechápu jak každý druhý Valentýn nemá rád, přitom Vánoce se říká, že je také komerční svátek a to lidé vždy nakupují. Krásný článek a dárečky:* To na tom talířku jsou sušené rajčata a rukola? Vypadá to úžasně:*

4 reveal-truth reveal-truth | Web | 18. února 2016 v 14:45 | Reagovat

svátek či nesvátek, proč jej zrovna slavit 14 února? Proč ne třeba 5 březen? Ano je to komerční svátek den hloupých oveček

5 *Vanessa *Vanessa | Web | 19. února 2016 v 11:14 | Reagovat

[4]: :D Protože ten svátek má také nějakou historii, kdybys byla tak chytrá, jak se považuješ :)

6 Nelly Cadlenson Nelly Cadlenson | Web | 21. února 2016 v 12:05 | Reagovat

Mám úplně chutě, když vidím ty jahody :D

7 Natálie Natálie | Web | 1. března 2016 v 10:40 | Reagovat

tož důvodů proč ten svátek nesnášet je spouta.. :D je to vymyšlený komerční svátek aby vyplnili mezeru mezi vánocemi a velikonocemi.. obchody všechno předraží a snad pěkný den si můžu udělat kdykoliv v roce a né zrovna 14. února.. :) takže to s mojim neslavíme.. :) protože jsem řekla, že budeme slavit mdž :D to tu bylo pořád.. valentýn přišel až později :) no ale jinak jsi dostala krásné dárky. :) jo a jinak ti nechci brát to, že to slavíš!! :) no sice je fakt že kdytičky nedostávám jen tak :( ale zase mi můj platí jiné věci, třeba když si jdem někam sednou, když jdem na ples, tak většinu platí on - taky jde o to, že on vydělává, já su chudý student :D ale udělá to pro mě a nechce potom třeba polovinu z toho, co jsme utratili :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama