Cestování (památky,moře...)

Ráj na ostrově Tioman, Catalina a Phi Phi

9. června 2011 v 23:34 | *NessinQa
Jelikož mám šílenou chuť odcestovat úplně mimo domov, připravila jsem první článek s cestováním. Mám totiž opravdu hrozné období a přála bych si být někde na velmi klidném ostrově úplně sama, abych si pročistila hlavu! Jde o velmi krásné ostrovy plné exotiky, kde nalezneme čisté písečné pláže, křišťálové moře i džungle. Našla jsem pro vás první tři krásné ostrůvky.
Ostrov Tioman - leží v jihočínském moři asi 30 kilometrů od pevniny a je součástí Malajsie. Obklopují ho desítky malých ostrůvků vulkanického původu, které společně s korálovými útesy tvoří nádherné laguny s křišťálovou vodou. Dominantou celého ostrova je tropický deštný prales kopcovitého terénu ve vnitrozemí, na pobřeží jsou jen malé plochy pevniny s plážemi, mezi kterými většinou nevedou cesty.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
---
Ostrov Catalina - leží v černém moři od pobreží Long Beach asi 35 km. Korálové útesy slibují velkolepou podívanou na podmořský svět. Je to úchvatné místo, kde můžeme obdivovat křišťálově čistou vodu, opalovat se, nebo nakupovat v kouzelných ostrovních obchodech. Catalina je právem označována za oázu klidu jižní Kalifornie.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
---
Ostrov Phi Phi - je ostrov v Thajsku dlouhých bílých písečných pláží, lemovaných kokosovými palmami a až 374 m vysokými vápencovými skalami, padajícími kolmo do křišťálově čisté vody plné barevných korálů. Fantastický podmořský život pouhých pár metrů od břehu, malebné zálivy, jeskyně a hustá, sytě zelená džungle jsou hlavními atributy tohoto zcela unikátního místa, ideálního pro milovníky romantiky, klidu, potápění, horolezectví a rybolovu.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
---
 
 

Reklama