Vylepšení pokojů

Závěsné dekorace z hedvábného papíru zvané "Pom Poms"

1. dubna 2013 v 10:00 | *Vanessa
Tuto krásnou dekoraci lze vyrobit za pár korun a může být ozdobou na jakékoliv slavnosti nebo v interiéru. Nebojte se ji zkusit vyrobit i vy v několika jednoduchých krocích. Fantazii se meze nekladou, "Pom Poms" se dají vyrobit v různých velikostech, odstínech, celé koule nebo i polokoule.
Levitující barevné koule z hedvábného papíru jsou překrásnou dekorací, která dokáže zútulnit jakýkoli prostor. V sytých barvách se hodí do dětských pokojů, něžné pastelové odstíny vypadají krásně nad jídelním stolem nebo v ložnici, a bílé ozdobí svatební hostinu.
Jejich výroba je navíc úžasně jednoduchá, malé nepřesnosti vůbec nevadí.
Nejlépe vypadají, pokud zkombinujete různé velikosti.

Potřebujete:

  • 8 obdélníkových archů hedvábného papíru (průměr koule bude odpovídat délce kratší strany)
  • provázek, stuhu nebo tenký drátek
  • nůžky

Postup výroby:

- 8 archů položte na sebe a z kratší strany je skládejte do harmoniky, šířka skladů by měla být asi 3 cm, ale pokud budete dělat hodně velké koule, šířku klidně upravte.
- Potom uprostřed papíru svažte provázkem nebo drátkem. Konce harmoniky můžete zastřihnout do kulata nebo do špičky - to vytvoří střapatý vzhled hotové koule.
- Poté od sebe opatrně oddělujte jednotlivé vrstvy, snažte se je od sebe odtáhnout až ke středovému uzlu. Nejprve udělejte celou jednu stranu, pak to samé udělejte i s druhou. V této fázi se snažte být opravdu něžní, papír má tendenci se trhat, pokud zaberete příliš.
- K provázku či drátku přivažte ozdobnou stuhu, nebo případně průhledný nylon, pokud chcete mít koule nenápadně levitující v prostoru, a koule zavěste.
***
LÍBÍ SE VÁM TENTO VLASTNÍ DEKORAČNÍ ÚČEL? :)
Xx Vanessa

Dekorativní vylepšení pokoje do podzimní nálady

30. září 2012 v 23:10 | *NessinQa
Tak konečně tady mám ten článek na přání jedné dívčiny :) Toto trvalo..:D Ivanka chtěla článek o "Dessign Rooms", jenomže pojmů na toto téma je stovky :D Proto jsem včera pěkně dlouho dumala nad tím, jaký článek sestavit..snad po padesáti mých myšlenek, jsem nakonec udělala článek, který mě napadl hned jako první. No ano, vždy se říká, že první myšlenka je ta nejlepší! :D Jedná se přesněji o dessignu pokoje v podzimní náladě, takže ho dávám do rubriky "Vylepšení pokojů". Snad budeš Ivanko spokojená =* NessinQa
Přišel podzim a váš pokoj potřebuje změnu :) Tak, jak MY se musíme více oblékat v tomto ročním období, oblečte tak i váš pokoj..že si to nedovedete představit? Tímto článkem vám ukážu jak :) Je to docela jednoduché, stačí se ponořit do podzimní influence a nechat se vést. V první řadě než začnete, musí být místo, které chcete proměnit řádně uklizené. Záleží na vás, jestli chcete změnit jen váš pokoj nebo společnou obývací místnost, až se i celá vaše rodina cítí ve svém živobytí dobře a útulně. Podzim totiž není jenom veselý svou vysokou škálou barev ale přijdou i takové smutné až někdy depresivní nálady a zvraty, že by bylo mnohem lepší vidět váš celý byt v harmonickém a klidném jasu, který vás zklidní :)
---
Na malou vteřinku se vrátím k úklidu pokoje. Je samozřejmé, jaké praktiky k uklízení využívat. To doufám každý ví..jen se obrátím na další úklidové aspekty. Podzimní nálada ve vašem pokoji nesmí být ničím rušená, takže všechny vaše letní dekorace a poznatky z prázdnin, by neměly v místnosti překážet - (např. pohledy, letní obrázky, letní nástěnka, letní vzory a barvy, povlečení či každá dekorace s letním pocitem).

Jestliže je váš pokoj, či jakákoli místnost k provedení změny uklizená, můžete postoupit dále do dalšího levelu :) Nyní potřebuje vaše postel nový ráz! Změnte nudné povlečení do zajímavějších podle barev, které máte rádi. I vaše oblíbená růžová, princeznovská postel se může hodit do vašeho podzimního pokoje. Je mnoho variant, jak si zařídit pokoj dle vašich představ. Na zeď, nad postelí, na záclonku či na závěs můžete zavěsit nejlépe bílá světýlka, která nebudou dojímat vánoční atmosférou. Zajímavé cestovní kufry anebo starší kufříky po babičce jsou perfektní obměnou pro dekoraci vašeho pokoje vedle postele jako nápaditý třípatrový stolek. Další skvělou radou je pletený taburet. Ten si můžete buď koupit anebo sami uplést na váš nezáživný taburet z proutí, kůže či v jiné podobě. Sezení na něm bude určitě teplé a pohodlné :)
Polštářky - další skvělá rada! Miluji tyto měkkounké podušky. Různé tvary, barvy, vzory, materiály..záleží jen na vás, jaké se vám líbí. Dejte jim místo na postel, křesílko, pohovku..dále i na koberec, což vytváří perfektní, útulnou místnost. S kámoškou můžete sedět na kulatém koberečku s polštářky, lakovat si nehty a číst módní magazíny..znáte to :P Druhý tip - lampičky..rozvleklá řada :) A to buď stolní, vyvěšené či stojací - vzorované či jednobarevné do podzimních barev, extravagantní nebo jednoduché, lampa ála klec..je toho mnoho! Jestli jste na tom s penízky špatně, a máte nějakou starší nezajímavou lampu, můžete si vytvořit zcela novou a stylovou. Na jakoukoli látkovou či sklovitou lampu si nakreslete různé barevné motivy, obrázky nebo vzory. Jestli si nevěříte a myslíte si, že nejste zruční, kupte si zajímavé nálepky (např. motýlky, vzory, listy) anebo vhodnou tapetu, kterou můžete na vaši svítilnu použít. Dále si můžete na svou lampu podle jejich rozměrů uplést materiál jakékoli barvičky a poté svou lucerničku obléct :)
---
Obrazy na stěnách dodají vašemu pokoji umělecký charakter. Já jsem si zamilovala styl obrazů do tří nebo čtyř forem a to sice vedle sebe anebo do sestupů. Dále miluji obrazy od Andy Warhol a to například jeho díla s Marylin a Audrey Hepburn, který také dával obrazy do třech a čtyř etapách :) Vyberte si obrazy, které vám něco říkají a jejich krásu budete vnímat. Dodají vám energii a budou vás uklidňovat :)
Dalším mým zajištěným typem je nástěnka. Udělejte si ji sami podle vašich představ s podzimní atmosférou a podzimní módou :) Nemusí to být nástěnka udělaná jen z výstřižků vašich magazínů, ale také z fotek vašich zážitků. Přidělejte na nástěnku barevné vylisované listy z knížky, nalepte na okraje nástěnky nějakou zajímavou látku či materiál a vaše nástěnka bude hned jako vyměněná! :)
---
Proutěné koše všech velikostí na úložný prostor jsou vhodné na obměnu vašeho nábytku. Jsou jak perfektní dekorací, tak i praktickým bodem. Malé košíčky pro vaši kosmetiku nebo další záležitosti, umístěte na poličky, stolky, stůl anebo na parapet u okna :)
---
Ve vašem pokoji by neměly chybět různé květiny a rostliny, které nám dodávají pozitivní energii a tím i vliv na naše prostředí a smysly. Živé květiny jsou samozřejmě nejlepší variantou ale umělé vám vydrží napořád. Zde ale musíme mít na paměti je udržovat čisté a bez prachu. Nasbítejte si plody, které rostou na podzim a vydekorujte si s nimi pokoj :) Malé podzimní bobule na větvičkách si můžete vložit do květin anebo volně pohodit na poličky.
---
Teplé pletené dečky, polštářky, podsedáky :) Inspirujte se..
---
Do různých mís můžete vložit podzimní plody :) Šišky, žaludy, kaštany, vlašské a lískové oříšky, šípky, jeřabiny apod.
---
Kdo by nechtěl tuto dokonale skvostnou skříňku vypadající jako velký kufr od Louis Vuitton :))
---
Luxusní podzimní svíčky Yankee Candle provoní celý váš dům :)
---
Barevná mísa s ovocem dodá tu pravou náladu, rozzáří pokoj hravými barvami a navíc, když budete mít na něco chuť, stačí sáhnout do mísy s ovocem a hned v sobě budete mít nějaký ten vitamín :) Na větvičky, které si můžete přinést z venku navěšte papírové koule, které si můžete udělat sami doma. Zmačkejte papír do tvaru kuličky v jakýkoli rozměrech a nabarvěte je, nebo nalepte do hezkého materiálu a poté přelepte lepící páskou.
Další skvělou lehkou radou pro váš podzimní pokoj jsou opět vlastnoručně udělané dekorace :) Vyhledejte například čisté, zavařovací sklenice a vložte do nich nakrájený pomeranč, citron či grep s borovými větvičkami, listy nebo hřebíčky a celou skořicí. Takových různých druhů si můžete udělat na spousty variant, jako dole na obrázku. Provoní celý pokoj a navíc pak usušený pomeranč nebo citron je dobrým účinkem pro odehnání hmyzu. Takže když vám ovoce uschne, nezmatkujte a tyto zajímavé, originální sklenice půžete nechat přes několik měsíců. Navíc je to i skvělý tip na Vánoce :)
Máte obyčejné čajové svíčky, ale nemáte žádný pěkný svícen? Tak si ho udělejte..stačí vám pouhá malá sklenička (ale taková, kde se vejde svíčka), dva kusy krajkové látky (můžete použít i starší záclonu, kterou nebude mamka potřebovat) a nalepit ji celopovrchově rychleschnoucím lepidlem. Další látku mějte v jiné barvě, než předchozí a nalepte ji v menší vrstvě materiálu (viz. na obrázku)
---
Vaše okna jsou smutná, když nemají žádná oživení..navěste na ně zajímavé záclonky a závěsy do podzimních, teplých barev a váš pokoj bude ihned útulný! :)
Vylisujte si krásné listy nasbírané z vašeho parku a poté je nalepte na čtvereček papíru či krychlové dřevo a vyvěste si je na zeď :) Také dobrá praktika, když nejsou penízky na drahé obrazy..Další skvělou, naprosto úžasnou věcí jsou nebesa nad postelí anebo nad váš koutek :) Tato věc bohužel není jednoduchá jako ostatní body..sami by jste s tím měli problémy, jestli ale máte šikovného taťuldu, strejdu nebo bráchu a byli ochotni vám pomoct, bylo by to kouzelné a tak snové místo :) Nemyslíte?
---
I na talíři se na vás může koukat podzim :) Namalujte si na hrníčky, misky či talíře barvami na sklo a keramiku krásné listy či jiné obrázky.
DALA JSEM VÁM INSPIRACI NA PODZIMNÍ DEKORACI? LÍBIL SE VÁM TENTO ČLÁNEK? A JAKÝ CHCETE PŘÍŠTĚ? :)
 
 

Reklama